Aktualności

Niedziela, 7 stycznia 2018

Uwaga!

Od 7 stycznia 2018 roku Msza święta będzie sprawowana o godzinie 10:30. Częstotliowść Mszy pozostaje bez zmian – I i III niedziela miesiąca.

Ważna informacja: po porannej Mszy, nawa kościoła może być zamykana, poprzez zatrzaśnięcie kraty. Nawa w zamknięciu może pozostać na kilka lub kilkanaście minut.

Prosimy oczekujących na Mszę Trydencką o stosowanie się do poleceń obsługi kościoła (zakrystianin, siostra zakonna bądź ksiądz) i o przejście na tę chwilę na tyły kościoła, gdzie można spokojnie się pomodlić.

Działania te mają na celu zapobieganie przed ewentualną próbą profanacji lub grabieży w pozostawionym bez opieki kościele.

Niedziela, 4 czerwca 2017

W dniu 4 czerwca 2017 roku nie będzie Mszy świętej w klasycznym rycie rzymskim. Ze względu na uroczystości koronacyjne, które niemal w tym samym czasie będą się odbywały tuż obok kościoła akademickiego, a w których będą uczestniczyli zarówno wierni jak i księża związani ze środowiskiem podjęliśmy decyzję o rezygnacji z tego terminu.

Czwartek, 13 sierpnia 2015

Informujemy, że w miesiącu sierpniu wyjątkowo nie będzie Mszy Świętej Trydenckiej w najbliższą niedzielę. Została ona przeniesiona na CZWARTĄ niedzielę miesiąca, czyli na 23 sierpnia. Godzina celebracji 10.00.
Za zmianę przepraszamy. Prosimy o przekazywanie tej informacji wszystkim uczęszczającym na Msze Święte w Tarnowie.


Piątek, 8 sierpnia 2015

Z radością informujemy, że w najbliższy poniedziałek 10 sierpnia o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta w klasycznym rycie rzymskim w kościele parafialnym p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Przecławiu niedaleko Mielca. Celebrował ją będzie ks. Mateusz Świstak. Wszystkich serdecznie zapraszamy, a w szczególności mieszkańców z okolic Mielca i Dębicy, którzy zwykle nie mają możliwości uczestnictwa w tej pięknej liturgii.


Czwartek, 25 czerwca 2015

W poniedziałek 29 czerwca przypada Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu zapraszamy na Mszę Świętą w klasycznym rycie rzymskim o godz. 17.00.


Piątek, 5 grudnia 2014

Jak wiemy, w bieżących miesiącach diecezja tarnowska przeżywa peregrynację kopii łaskami słynącego obrazu Pana Jezusa Miłosiernego oraz relikwii św. Faustyny Kowalskiej i św. Jana Pawła II. W dniach 11 - 12 grudnia (to jest w najbliższy czwartek i piątek) obraz wraz z relikwiami zawita także do naszego kościoła akademickiego.

W związku z tym uroczystym wydarzeniem zapraszamy na czuwanie modlitewne ku czci Bożego Miłosierdzia w czwartek 11 grudnia na godz. 20.30, po którym o godz. 21.00 rozpocznie się Msza Święta w klasycznym rycie rzymskim. Po Mszy Świętej będziemy mieć jeszcze chwilę czasu na modlitwę osobistą. O godz. 22.30 czuwania modlitewne rozpoczną kolejne grupy związane z naszym kościołem. Serdecznie zapraszamy.


Piątek, 17 października 2014

W naszych codziennych modlitwach pamiętajmy o klerykach naszego tarnowskiego seminarium duchownego, którzy rozpoczęli kolejny rok formacji przygotowujący do przyjęcia Sakramentu Kapłaństwa. W szczególności pamiętajmy o klerykach wywodzących się z grona naszych ministrantów: o kleryku Piotrze, który jest obecnie na IV roku oraz o kleryku Mateuszu, który w tym roku wstąpił do seminarium duchownego.


Niedziela, 22 czerwca 2014

W niedzielę 29 czerwca przypada Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Dodatkowa Msza Święta w klasycznym rycie rzymskim zostanie odprawiona o godz. 10.00.


Środa, 2 kwietnia 2014

W związku z plakatami, jakie pojawiły się w różnych miejscach miasta, informującymi o "Mszy rocznicowej" z okazji katastrofy smoleńskiej, którą miałaby być Msza Trydencka sprawowana w najbliższą niedzielę o zwykłej porze, informujemy, że - wprawdzie została zamówiona Msza Święta "w intencji ofiar katastrofy", jest to jednak inicjatywa prywatna osoby zamawiającej intencję. Nasze Środowisko Wiernych Tradycji Łacińskiej w Tarnowie nie organizuje żadnych obchodów rocznicowych, jak również nasza Msza Święta z żadnymi obchodami nie jest związana. Informujemy także, że nie rozwieszaliśmy żadnych plakatów, ani nie udzielaliśmy zgody na rozwieszanie ich w naszym imieniu.


Poniedziałek, 17 marca 2014

Z ogromną radością informujemy, że Ksiądz Biskup Ordynariusz Andrzej Jeż powierzył ks. Mateuszowi Kiwiorowi COr funkcję stałego celebransa Mszy Świętych Trydenckich w Tarnowie. Swoją posługę będzie pełnił razem z naszym opiekunem ks. prałatem Bolesławem Margańskim.
Ks. Mateusz zastąpi dotychczasowego celebransa ks. Jerzego Jurkiewicza, który kilka tygodni temu został mianowany proboszczem parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu.
Pamiętajmy o osobie ks. Mateusza w naszych codziennych modlitwach.


Środa, 12 marca 2014

W środę 19 marca przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona naszego kościoła. Msza Święta w klasycznym rycie rzymskim zostanie odprawiona o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy.


Środa, 26 lutego 2014

W Środę Popielcową (5 marca) zapraszamy na Mszę Świętą w klasycznym rycie rzymskim z obrzędem posypania głów popiołem na godz. 16.30.


Środa, 29 stycznia 2014

Ks. Jerzy Jurkiewicz od ponad czterech lat celebrujący w Tarnowie Msze Święte Trydenckie, decyzją Księdza Biskupa Ordynariusza został mianowany proboszczem parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu, tym samym kończąc posługę w naszej wspólnocie.
Wdzięczni za dotychczasowe zaangażowanie i życzliwość składamy ks. Jerzemu serdeczne podziękowania i życzymy, aby Pan Bóg błogosławił nowym obowiązkom.


Wtorek, 19 listopada 2013

W najbliższą sobotę w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie odbędą się obłóczyny kleryków III roku. Wśród nich będzie także wywodzący się z grona naszych ministrantów kleryk Piotr, a także kleryk Henryk, który wraz ze scholą klerycką ubogaca swoim śpiewem liturgię naszych Mszy Świętych.
Otoczmy Piotra, Henryka oraz wszystkich kleryków, którzy w tym dniu przyjmą strój duchowny, życzliwą modlitwą.


Poniedziałek, 18 listopada 2013

Stowarzyszenie "Fides et Ratio" zaprasza na spotkanie z ks. Tomaszem Jochemczykiem, polskim kapłanem pracującym w Ligurii (Włochy) pt. "MSZA ŚW TRYDENCKA - NAJPIĘKNIEJSZA PO TEJ STRONIE NIEBA" połączone z promocją Jego Książki pt. "MIĘDZY MODERNIZMEM A TRADYCJĄ"
Spotkanie odbędzie się 24 listopada (niedziela) - o godz.16.00 w lokalu Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana ul. Garbarska 9 w Krakowie (II piętro). Spotkanie poprzedzi Msza św. w klasycznym rycie rzymskim 24 listopada o godz. 14.30 w Kościele OO. Karmelitów na Piasku przy ul. Karmelickiej 19 w Krakowie (Kaplica Matki Bożej) sprawowana przez ks. Tomasza Jochemczyka.
Wstęp wolny.


Czwartek, 12 września 2013

Fundacja "Inicjatywa Włodowicka" organizuje w dniach 25-26 października br. (piątek-sobota) autokarową Ogólnopolską Pielgrzymkę Wiernych Tradycji Łacińskiej na Jasną Górę Tradiclaromontana2013.

Przybliżony koszt pielgrzymki obejmujący nocleg, ubezpieczenie oraz koszty organizacyjne wynosi: 45 zł od osoby + koszty przejazdu. Dokładny koszt wraz z przejazdem podany zostanie w późniejszym terminie

Plan pielgrzymki oraz szczegółowe informacje dostępne są pod adresem:
www.tradiclaromontana.blogspot.com
www.facebook.com/Tradiclaromontana

Zapisy przyjmowane są do końca września u organizatora pielgrzymki.
Przy zgłoszeniu prosimy podać:
- imię i nazwisko uczestnika
- adres zamieszkania
- numer pesel (do ubezpieczenia)
- telefon i/lub e-mail kontaktowy


Sobota, 7 września 2013

W galerii prezentujemy zdjęcia ze Mszy Świętej z minionej niedzieli. Liturgię celebrował ks. Mateusz Świstak.


Czwartek, 1 sierpnia 2013

W najbliższą niedzielę o godz. 10.00 po raz pierwszy w Tarnowie po posoborowej reformie liturgicznej, zostanie udzielony Sakrament Chrztu Świętego w klasycznym rycie rzymskim. Msza Święta będzie sprawowana bezpośrednio po obrzędach Chrztu Świętego.


Niedziela, 16 czerwca 2013

W sobotę 29 czerwca w Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła Msza Święta w klasycznym rycie rzymskim zostanie odprawiona o godz. 10.00.
Msza Święta sprawowana będzie w intencji Ks. Prałata Bolesława Margańskiego, opiekuna naszej wspólnoty, który w tym dniu będzie przeżywał jubileusz 50 rocznicy przyjęcia Sakramentu Święceń Kapłańskich.
Włączmy się wszyscy do wspólnej modlitwy w intencji Księdza Prałata.


Sobota, 15 czerwca 2013

7 lipca w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej w miejscowości Rzędkowice koło Zawiercia w Archidiecezji Częstochowskiej rozpocznie się kolejny zjazd integracyjny "Tradicamp" dla wiernych Kościoła Rzymskokatolickiego przywiązanych do Liturgii sprawowanej w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego. Zjazd jak zwykle odbędzie się pod patronatem Bractwa Kapłańskiego św. Piotra. Szczegóły można uzyskać na stronie internetowej zjazdu.


Niedziela, 3 marca 2013

W czasie dzisiejszej Mszy Świętej dziękowaliśmy Bogu za pontyfikat Ojca Świętego Benedykta XVI. Najświętszą Ofiarę celebrował ks. Mateusz Świstak. Była to jego pierwsza Msza Święta sprawowana w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego w Tarnowie.
W galerii prezentujemy kilka zdjęć z dzisiejszej uroczystości.


Wtorek, 26 lutego 2013

Szczególnie gorąco zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w Mszy Świętej w klasycznym rycie rzymskim w najbliższą niedzielę. Będzie to Msza Święta dziękczynna za pontyfikat Ojca Świętego Benedykta XVI. Będziemy również prosić o światło i wierność natchnieniom Ducha Świętego dla Kolegium Kardynałów, aby wybrano nowego następcę św. Piotra według Bożej Woli. Msza Święta sprawowana będzie jak zwykle o godz. 10.00.


Niedziela, 3 lutego 2013

W Środę Popielcową 13 lutego zapraszamy na Mszę Świętą w klasycznym rycie rzymskim z obrzędem posypania głów popiołem, która będzie celebrowana w naszym kościele o godzinie 17:00.