Rok 2012

Czwartek, 6 grudnia 2012

W sobotę 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w kościele Księży Misjonarzy w Tarnowie odbędzie się nabożeństwo, w czasie którego śpiewany będzie Akatyst ku czci Bogurodzicy przygotowany przez Capellę Tarnoviensis.
Akatyst to hymn liturgiczny pochodzący z VI wieku, jest najważniejszą z form kultu maryjnego w tradycji Kościołów Wschodnich, od około VIII wieku obecny także w Kościele Zachodnim. Tematem Akatystu jest udział Matki Bożej w ziemskim życiu Chrystusa i w Jego Kościele.
Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.


Wtorek, 4 grudnia 2012

W najbliższą sobotę 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Msza Święta w klasycznym rycie rzymskim zostanie odprawiona o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy.


Czwartek, 11 października 2012

Wszystkich, którym bliska jest liturgia w tradycyjnej formie zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej w rycie dominikańskim, która odbędzie się w Krakowie w kościele św. Idziego w sobotę 27 października o godz. 15.30.
Ryt ten sprawowany był w zakonie dominikańskim aż do posoborowej reformy liturgicznej. Obecnie istnieje możliwość celebracji w tej formie liturgii podobnie jak ma to miejsce w przypadku Mszy Świętych Trydenckich. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej poświęconej rytowi dominikańskiemu.


Niedziela, 16 września 2012

W niedzielę 19 sierpnia przeżywaliśmy w naszej wspólnocie radosną uroczystość przyjęcia Sakramentu Małżeństwa. Radość była tym większa, że był to pierwszy w Tarnowie ślub według dawnej formy liturgii od czasu posoborowej reformy liturgicznej.
Dzięki życzliwości Nowożeńców zamieszczamy kilka zdjęć z tych uroczystych chwil. Zdjęcia można obejrzeć w galerii na naszej stronie.


Poniedziałek, 6 sierpnia 2012

Na naszej najbliższej Mszy Świętej w trzecią niedzielę sierpnia o godz. 10.00 odbędzie się uroczystość przyjęcia Sakramentu Małżeństwa przez Pana Rafała Halskiego i Panią Darię Ługowską. Podobnie jak Msza Święta, sam obrzęd Sakramentu Małżeństwa będzie sprawowany w rycie trydenckim. Młodą parę otoczmy życzliwą modlitwą.
W tym dniu prosimy nie parkować samochodów na chodniku bezpośrednio przed wejściem do kościoła.


Piatek, 22 czerwca 2012

Z okazji nominacji J.E. bpa Andrzeja Jeża na ordynariusza diecezji tarnowskiej w imieniu naszej wspólnoty wiernych uczestniczących we Mszach Świętych Trydenckich zostały przekazane Księdzu Biskupowi życzenia obfitości Bożych łask i wstawiennictwa Maryi, Matki Kościoła. W odpowiedzi Ksiądz Biskup udzielił nam swojego błogosławieństwa i przekazał dla nas pozdrowienia.
W naszych codziennych modlitwach pamiętajmy o osobie naszego nowego Pasterza.


Poniedziałek, 18 czerwca 2012

29 czerwca (piątek) przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu zapraszamy na Mszę Świętą w klasycznym rycie rzymskim o godz. 17.00.


Poniedziałek, 28 maja 2012

W najbliższą niedzielę po Mszy Świętej przy wyjściu z kościoła będzie można otrzymać folder z informacjami o tegorocznym letnim zjeździe integracyjnym "Tradicamp" dla wiernych Kościoła Rzymskokatolickiego przywiązanych do Liturgii sprawowanej w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego.
Zjazd odbędzie się w dniach od 1 do 7 lipca w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej w miejscowości Włodowice koło Zawiercia w Archidiecezji Częstochowskiej. Zjazd jak zwykle odbędzie się pod patronatem Bractwa Kapłańskiego św. Piotra.
Uczestnikami Tradicampu mogą zostać wszyscy: duchowni, klerycy, świeccy, ministranci, rodziny z dziećmi, uczestnicy Mszy Św. Trydenckich, jak i osoby pragnące dopiero poznać dawną liturgię, starsi i młodsi.
Integralną część każdego zjazdu stanowią warsztaty liturgiczne dla księży i ministrantów.
Tradicamp jest wspaniałą okazją do połączenia letniego wypoczynku z formacją duchową i wielowymiarową integracją. Szczegóły można uzyskać na stronie internetowej zjazdu.
Serdecznie zapraszamy.


Niedziela, 27 maja 2012

Warszawskie Archidiecezjalne Duszpasterstwo Tradycji zaprasza do udziału w pieszej pielgrzymce różańcowej z Milanówka koło Warszawy do maryjnego sanktuarium w Gietrzwałdzie, która odbędzie się w dniach 12-20 lipca br.
Na szlaku wynoszącym blisko 230 km. (średnio 25 km dziennie), pielgrzymi przeżywać będą Mszę świętą w rycie trydenckim. Będzie ona sprawowana wieczorną porą w Lesznie, Zakroczmiu, Nowym Mieście, Stupsku, Białutach, Nidzicy, Olsztynku i Gietrzwałdzie.
Pielgrzymi wzmacniać się również będą tradycyjną pobożnością: Różańcem, Godzinkami, duchowym rozważaniem, litaniami, Koronką do Miłosierdzia Bożego, Apelem Maryjnym.
Planując wakacyjne miesiące warto już teraz pomyśleć czy nie dołączyć do tej pielgrzymki. Rozpoczęcie 12 lipca o godzinie 9.30 rano. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej warszawskiego duszpasterstwa.


Wtorek, 3 kwietnia 2012

Z wielką przykrością informujemy, że w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza Święta w klasycznym rycie rzymskim nie zostanie odprawiona, tak jak to miało miejsce w poprzednich latach. Tym samym kolejnej z czterech "dodatkowych" Mszy Świętych, które oprócz dwóch niedziel w miesiącu, były do tej pory regularnie sprawowane w naszym kościele, nie udało się zorganizować. Najbliższa Msza Święta odbędzie się w III niedzielę miesiąca, to jest 15 kwietnia o zwykłej porze.


Piątek, 16 marca 2012

W poniedziałek 19 marca przypada święto św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona naszego kościoła. Msza Święta w klasycznym rycie rzymskim zostanie odprawiona o godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy.


Czwartek, 16 lutego 2012

Informujemy, że z powodu prac remontowych prowadzonych w naszym kościele Mszy Świętej w klasycznym rycie rzymskim w Środę Popielcową nie będzie. Natomiast próby zorganizowania celebry w innym miejscu zakończyły się niepowodzeniem.
Najbliższe Msze Święte Trydenckie w nadchodzącą niedzielę 19 lutego oraz w pierwszą niedzielę marca.


Niedziela, 1 stycznia 2012

Rozpoczynając nowy rok kalendarzowy pragniemy wyrazić naszą wdzięczność wszystkim, którzy w minionym roku swoją modlitwą, pracą i ofiarami składanymi na tacę wspierali celebrację Mszy Świętej w klasycznym rycie rzymskim w Tarnowie.
Niech Bóg wynagrodzi wszystkim obfitością łask!
W Nowym Roku prosimy wszystkich ludzi dobrej woli o dalsze otaczanie swoimi modlitwami sprawę celebracji Mszy Św. w naszej diecezji. Pamiętajmy również o naszym ceremoniarzu Piotrze, który w ubiegłym roku wstąpił do Seminarium Duchownego w Tarnowie. Niech nasze codzienne modlitwy w jego intencji nieustanne towarzyszą mu w trakcie formacji przygotowującej do przyjęcia Sakramentu Kapłaństwa.